slow life

30 sposobów by ulepszyć swój dzień

22:50Miałam ochotę napisać post w tym stylu już od dłuższego czasu. Jestem człowiekiem w pełni szczęśliwym i chciałabym w jakiś sposób móc się dzielić z innymi pozytywną energią. To nie jest super inspirujący post, a ja nie jestem ekspertem i nie znam recepty na szczęście i udane życie. Dzielę się tym, co pewnie większość z Was robi codziennie,  a ja tylko porządkuję pewne reguły w formie wskazówek. Zapraszam do dzielenia się również swoimi sposobami na udany dzień... i życie;)


1. Nastaw budzik 15 minut wcześniej niż zwykle. Zakładając, że "zwykle" to maksymalny czas, jaki możesz spędzić w łóżku, miło będzie obudzić się, sprawdzić czas i dowiedzieć się, że mamy jeszcze piętnaście minut słodkiego lenistwa pod kołdrą, która nie chce nas wypuścić;) 

2. Oczywiście - pościel łóżko. O ile przyjemniej będzie wrócić do pokoju, kiedy będzie wyglądało czysto i schludnie?

2. Zaraz po przebudzeniu wypij szklankę wody. Najlepiej żeby weszło Ci to w nawyk. Nie będę się rozwodzić nad dobrociami tego zabiegu. Szerzej - odsyłam do internetu.

3. Jeśli lubisz /kochasz/ubóstwiasz kawę/ kawusię/ kawunię zrób sobie dobrą, wspaniałą, dodaj cynamonu/syropu/kakao/czekolady/mleka/bitej śmietany. Dogadzaj sobie, zrób sobie w domu małą kawiarenkę. Jeżeli nie masz ekspresu zaopatrz się w spieniacz /ikea,lidl - ok. 10 zł/. Naprawdę, picie kawy staje się jeszcze przyjemniejsze. I to zawsze chwila dla Ciebie.

4. Pamiętaj, że śniadanie jest najważniejsze. Nie wychodź bez niego z domu.

5. Makijaż niech będzie najpiękniejszy, fryzura najładniejsza. W końcu wstałaś 15 minut wcześniej - masz na to czas;)

6. Ubieraj się w najlepsze ubrania - codziennie!

7. Ciesz się małymi, codziennymi rzeczami:)

8. Uśmiechaj się do ludzi:)

9. Nie skupiaj się na przeszłości, ciesz się teraźniejszością.

10. Wierz - w innych, w życie, ale przede wszystkich w siebie. Wierz, że życie daje drugie szanse.

11. Przytul się do kogoś bliskiego albo daj się przytulić do siebie :)

12. Niech wszystko będzie proste. Nie daj się wciągnąć w grę pod tytułem muszę - to - mieć. Zwykle nie - nie musisz. Tak samo jak musisz posprzątać dom/ pokój tego porządku od czasu do czasu wymaga Twoje życie.

13. Bądź wdzięczna za to co już masz. Wdzięczność sprawia, że czujemy się bogaci takim prostym faktem jak to, że żyjemy. Wdzięczność sprawia, że zwracamy uwagę na codzienne piękno wokół nas i że możemy się cieszyć z prostych i małych rzeczy.

14. Idź na spacer.

15.Zatrzymaj się zanim coś, na co nie masz wpływu zatrzyma Ciebie.Odetchnij, ochłoń, odpocznij...

16. Nie osądzaj i nie porównuj się do innych.

17. Staraj się nie odkładać rzeczy "na później".

18. Unikaj przetworzonego jedzenia.

19. Słuchaj uspokajającej muzyki kiedy masz okazję.

20. Pamiętaj, że cały wysiłek, który w coś wkładasz w końcu się opłaci.

21. Wyrzuć rzeczy, których nie potrzebujesz.

22. Jeżeli sprzątnięcie/odłożenie/zmycie/zamiecenie/złożenie ubrań/ etc. w ciągu dnia zajmie Ci mniej niż 3 minuty - nie odkładaj tego na później. Koniecznie zrób to od razu.

ODSAPNIJ!

23. Zaopatrz się w zapachowe świece i zapalaj wieczorem. Po raz kolejny - dogadzaj sobie. To prawie nic nie kosztuje, a sprawia i wprawia w naprawdę fantastyczny nastrój. Posłuchaj muzyki.

24. Kobieto - Dokładnie zmyj makijaż.

25.Jeżeli nie masz w zwyczaju przygotowywać garderoby na następny dzień, to chociaż  o niej pomyśl jak będziesz już w łóżku. Kolejne 5? 10? 20? minut rano zaoszczędzone:)

26.To samo tyczy się śniadania, jeśli lodówka pęka w szwach - /nie dotyczy studentów/. Niech wygląda pięknie, tak jak Ty w ciągu dnia:)

27. Znajdź chociaż pół godziny na czytanie - nie fejsbuka. Książek lub prasy.

28. Wypij szklankę wody przed snem.

29. Zasypiaj i śpij w kompletnej ciemności.

30. POWTÓRZ punkty od 1 do 29 :)


  


You Might Also Like

8 komentarze

 1. rewelacja:) zapiszę sobie te wskazówki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. punkt numer 11 podoba mi się najbardziej :D

  OdpowiedzUsuń
 3. super lista! dopisałabym jeszcze punkt 0... koniecznie ją przeczytaj, bo ja się od razu uśmiechnęłam jak zobaczyłam że większosć punktów stosuje :) wcześniejsze wstawanie, później aromatyczna kawa z mojego saeco, śniadanie, czas na zrobienie się na bóstwo i można ruszać na podbój świata ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się! Wprowadzę to w zycie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ponczii. you must be unbelievably happy!

  OdpowiedzUsuń

SUBSCRIBE

Like us on Facebook

zBLOGowani.pl